Spotkanie informacyjne

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Informujemy, iż w najbliższym czasie w ramach działań Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej Olsztynie, planowane jest ogłoszenie o naborze wniosków do konkursu na dotacje dla Spółdzielni Socjalnych tworzących nowe miejsca pracy oraz organizacji pozarządowych, które chcą podjąć odpłatną działalność statutową lub działalność gospodarczą, jednocześnie przekształcając się w przedsiębiorstwo społeczne.

Dotacje mają na celu tworzenie nowych miejsc pracy dla osób pozostających bez pracy, zagrożonych wykluczeniem społecznym. Kwota dostępna na stworzenie jednego miejsca pracy to ok. 24 tys. zł. Dodatkową pomocą jest wsparcie pomostowe w wysokości do 1850 zł miesięcznie przez pół roku z przeznaczeniem na koszty ponoszone w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, z możliwością przedłużenia wsparcia o kolejne miesiące w niższej kwocie. Dodatkowo zapewniamy wsparcie szkoleniowo-doradcze dotyczące zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

W związku z powyższym zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 15 września 2016 r o godz. 13:00 w siedzibie Stowarzyszenia WAMA-COOP w Olsztynie przy ul. A Mickiewicza 21/23 w sali 300/6.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Chęć udziału w spotkaniu proszę zgłaszać w formie informacji e-mail na adres ies.wamacoop.md@gmail.com

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Rozmiar czcionki
Kontrast