Street Event i Piknik z Ekonomią Społeczną

W ramach pożegnania wakacji w dniu 25 sierpnia 2017 r. odbyła się impreza pn. ”MRĄGOWO STREET EVENT” oraz Piknik z Ekonomią Społeczną. Piękna pogoda, popołudniowe godziny i piękny mazurski plener na Molo oraz przy Skwerze Jana Pawła II w Mrągowie spowodowały, że przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Program obejmował liczne atrakcje między innymi: warsztaty i animacje, pokazy sportowe, turniej ulicznej piłki nożnej, zabawy i konkursy, spotkania informacyjne. Punkt informacyjny Ekonomii Społecznej dla osób zainteresowanych aktywnością w sektorze ekonomii społecznej cieszył się popularnością, nie tylko wśród lokalnej społeczności, ale również turystów zwiedzających miasto. Młoda i niezwykle ambitna grupa osób ze Spółdzielni Socjalnej Progresja zaprezentowała swój dorobek, w szczególności w postaci prezentacji pomocy dydaktycznych z różnych dziedzin nauki, zachęcających młodzież do nauki w szkołach. Spółdzielnia świadczy usługi poligraficzne, reklamowe oraz finansowe na terenie całej Polski.

Pani Ewa Szałachowska ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Spółdzielczości  i Przedsiębiorczości Lokalnej WAMA-COOP przeprowadziła warsztaty tworzenia metodą decoupage – „Pamiątka z wakacji”. Przy jej ogromnej pomocy, wykorzystaniu papierowych wzorów i motywów z serwetek uczestnicy wyczarowali drewniane cuda, które z pewnością pozostaną wspaniałą pamiątką ze spotkania.  Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci. Podczas trwania pikniku można było skorzystać ze specjalnego kąciku zabaw oraz wziąć udział w nagradzanych zajęciach plastycznych przy stoisku Stowarzyszenia na rzecz Pomocy Rodzinie Synapsa. Jest to stowarzyszenie działające w Mrągowie, niosące pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, zajmujące się wspieraniem rodzin i ochroną praw dziecka.

Jumping Frog, czyli zajęcia fitness na trampolinach, Zumba oraz Crossfit, obejmowały nie tylko pokaz trenerów, ale również możliwość aktywnego udziału w proponowanych formach zajęć. Podczas pikniku również sporo się działo pod względem muzycznym. Na molo zaprezentowała się trzynastoletnia Hania Szałachowska, która wzruszyła publiczność swoim głosem. W godzinach wieczornych wystąpił DUET AKUSTYCZNY Łukasz SZEMRAJ i Artur KEMPA. Duet ten powstał w 2014 roku. Obaj muzycy na co dzień występują sesyjnie z gwiazdami polskiej estrady, między innymi z Jackiem Stachurskym, Michałem Szpakiem, czy Sylwią Grzeszczak. Jako Duet Akustyczny wykonują znane, światowe przeboje, we własnych, niepowtarzalnych aranżacjach. Ich repertuar jest bardzo szeroki. Usłyszeć będzie można zarówno Stinga i Bryana Adamsa, jak Maroon5, Rihanna, czy Imagine Dragons. Warto dodać, że Łukasz Szemraj brał udział w programie The Voice Of Poland i pod wodzą Marka Piekarczyka dotarł do etapu Live. Supportował też światowe gwiazdy: Scorpions i Kiss. Artur Kempa współtworzył zespoły Zbigniewa Hołdysa, Kazika, a także znany fanom ciężkiego brzmienia Black River. Nad całością oprawy muzycznej czuwał DJ One2one.

Wydarzenie, zorganizowane przez Urząd Miasta Mrągowo, Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielczości i Przedsiębiorczości Lokalnej „WAMA-COOP” wspierana była przez liczne Instytucje i przedsiębiorców, lokalne organizacje pozarządowe oraz Mrągowskie Centrum Kultury

Rozmiar czcionki
Kontrast