II Międzygminne Targi Przedsiębiorczości w Pasymiu

W dniach 9 – 10 września w Pasymiu odbyła się druga edycja Międzygminnych Targów Przedsiębiorczości. Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Kalwa” zebrane podmioty gospodarcze miały szanse zaprezentować własny potencjał inwestycyjny, wymienić się doświadczeniami z innymi przedsiębiorcami czy pozyskać nowych klientów i partnerów.

Uroczyste otwarcie nastąpiło o godzinie 10 wystąpieniem zaproszonych gości, m.in: burmistrza Pasymia Cezary Łachmański, posła Pawła Papke i Jerzego Kilijański, Prezesa Zarządu Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Dźwierzutach. Następnie każdy chętny Przedsiębiorca mógł zaprezentować wszystkim zgromadzonym swoją działalność, czym się zajmuję oraz własne wyroby, jak Spółdzielnia Socjalna Bulwar z Jerutek, która podczas swojego wystąpienia częstowała słuchaczy własnej roboty ziemniaczanymi pączkami.

Po prezentacjach Przedsiębiorców odbyły się dwa panele dyskusyjne, pierwszy „Kierunki i mechanizmy wsparcia MŚP do roku 2020 oraz po roku 2020” oraz drugi, który odbył się po lunchu „Szanse i zagrożenia dla rozwoju rolnictwa w związku z utworzeniem „Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa””. Wszyscy obecni brali czynny udział w dyskusji, co owocowało wieloma ciekawymi spostrzeżeniami na tematy związane z przedsiębiorczością.

Podczas trwania prezentacji i paneli dyskusyjnych w sali konferencyjnej, na terenie ośrodka Przedsiębiorcy prezentowali swoje produkty lub usługi. Na stoiskach można było znaleźć przeróżne oferty, od tradycyjnych piw, przez własnoręcznie robione kosze wiklinowe, miody, aż po usługi ogrodnicze. Ochotniczy strażacy z OSP w Pasymiu prezentowali sposoby pierwszej pomocy: resuscytacji, zachowania się przy podtopieniach czy porażeniu prądem oraz inscenizację wypadku samochodowego wraz z odginaniem/przecinaniem drzwi w celu uwolnienia uczestników wypadku. Na terenie imprezy można również było znaleźć strefę dziecka z takimi atrakcjami, jak m.in. własnoręczne robienie lizaków, malowanie twarzy czy lepienie naczyń z gliny. Pierwszy dzień Targów zakończyła uroczysta kolacja w sali bankietowej Ośrodka.

Drugi dzień Targów, podobnie jak pierwszy, rozpoczął się o godzinie 10 i do godziny 14 na stoiskach odbywały się prezentacje swoich produktów bądź usług przygotowane przez Przedsiębiorców. Po przerwie na lunch nastąpiło uroczyste zakończenie II edycji Międzygminnych Targów Przedsiębiorczości.

Rozmiar czcionki
Kontrast