VII Dzień Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej w Kętrzynie

Okres letni w Kętrzynie zakończył „VII Dzień Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej”.

Festyn odbył się na Placu Piłsudskiego przed kętrzyńskim Ratuszem dnia 31 sierpnia 2019 roku. Uczestniczyło w nim dużo organizacji z terenu powiatu kętrzyńskiego, które miały okazję zaprezentować efekty swojej pracy zarówno w formie wystawowej jak i warsztatowej. Frekwencja dopisała, a uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Badania profilaktyczne, zawody sportowe oraz quizy, przejażdżki  bryczką konną i liczne zabawy dla najmłodszych to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na mieszkańców miasta i okolic.

Uczestnicy mogli przekonać się jak wygląda rzeczywistość widziana oczami osoby pod wpływem alkoholu i narkotyków poprzez alkogogle i narkogogle.

O podniebienia zebranych zadbała Spółdzielnia Socjalna „Opoka” serwując wyśmienite lokalne potrawy.

Uwieńczeniem święta Organizacji Pozarządowych w Kętrzynie była uroczysta gala podsumowująca działania organizacji na rzecz ekonomii społecznej. Podczas niej rozstrzygnięto konkurs na najlepszą inicjatywę prospołeczną. Główną nagrodę i pierwsze miejsce otrzymało Mazurskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych prowadzące w Kętrzynie Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Wydarzenie zorganizowane przez Burmistrza Miasta Kętrzyn i Stowarzyszenie Wama-Coop wspierane było przez licznych przedsiębiorców i organizacje pozarządowe.

Rozmiar czcionki
Kontrast