Jesteśmy godnym partnerem do współpracy w wielu obszarach. Zapraszam Państwa do zapoznania się z rekomendacjami naszego Stowarzyszenia.
Zapraszam do współpracy.
Dariusz Węgierski

Prezes Zarządu, Stowarzyszenie WAMA-COOP

W 2009 roku otrzymaliśmy wyróżnienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w konkursie Dobre Praktyki Aktywnych Form Pomocy, za efektywne rozwiązania w realizacji zadań w obszarze „Ośrodek Wsparcia Spółdzielczości Socjalnej – partner rozwoju lokalnej przedsiębiorczości”: (…)wyróżniony podmiot należy do prekursorów idei przedsiębiorczości społecznej w Polsce, posiada duże doświadczenie w obszarze świadczenie usług, szczególnie doradczych. Zakres działalności OWSS WAMA-COOP obejmuje województwa o wysokim wskaźniku długotrwałego bezrobocia (Warmia i Mazury, podlaskie, pomorskie). Dzięki działalności tego ośrodka od roku 2008 na terenie tych województw zaczęły działać pierwsze grupy założycielskie spółdzielni socjalnych. Doradcy ośrodka działają bezpośrednio w terenie, zwłaszcza w gminach wiejskich przekazując nie tylko informację o możliwościach zakładania spółdzielni socjalnych, ale prowadząc równocześnie kampanie edukacyjne w gminach[1].

[1] Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Przegląd Dobrych Praktyk Aktywnych Form Pomocy z okresu 2007-2011. Wyróżnienia Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Wyd. MPiPS, Warszawa 2011, s. 34.

 

Zmień rozmiar czcionki
Zwiększ kontrast