Warsztaty aktywizująco – motywujące w ramach projektu „Wsparcie Rodzin na terenie gminy Barczewo”

W weekend 26-27 września w Starym Folwarku w Tumianach odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie WAMA-COOP  warsztaty aktywizująco – motywujące w ramach projektu „Wsparcie Rodzin na terenie gminy Barczewo”.

Pierwszego dnia uczestnicy brali udział w szkoleniu pierwszej pomocy prowadzonym przez doświadczonych ratowników medycznych z Fundacji Inicjatyw Społecznych. Kursanci poznali m.in. czym jest pierwsza pomoc, jak należy oceniać pracę podstawowych parametrów życiowych, jak zadbać o bezpieczeństwo, co to jest „łańcuch ratunkowy”, jak postępować w sytuacji nagłego zatrzymania akcji serca i jak używać automatycznego defibrylatora AED. Ponadto omówiono aspekty prawne udzielania pierwszej pomocy oraz formy wsparcia psychicznego osoby poszkodowanej. Po każdym bloku teoretycznym uczestnicy konfrontowani byli z symulacją sytuacji, w której należało wykorzystać nabytą wiedzę –   dzięki temu zostały zdobyte praktyczne umiejętności ratujące życie.

W niedzielę P. Katarzyna Werner (specjalistka wizażu) udzieliła instruktażu jak zbudować własny wizerunek personalny w oparciu o lepszą znajomość siebie i taktyki autoprezentacji. Uczestnicy  mieli okazję opracować model człowieka sukcesu i nauczyć się sztuki wydobycia naturalnego piękna poprzez dobór stroju i makijażu idealnego na spotkanie biznesowe czy rozmowę kwalifikacyjną. Celem działania było wzmocnienie poczucia własnej wartości oraz wzrost kompetencji społecznych i motywacji do podjęcia pracy.

Podczas warsztatów dla dorosłych zapewniona była kompleksowa opieka nad dziećmi. Najmłodsi spędzili ciekawie czas grając w gry i zabawy zespołowe oraz wykonując ćwiczenia kreatywne – np. tworzenie własnych przypinek.

Dwudniowe spotkanie zakończyliśmy podzieleniem się swoimi refleksjami i podsumowaniem projektu.

Rozmiar czcionki
Kontrast